Grupa koristi tri laboratorija: Laboratorij za biomehaniku, automatiku i sustave, Laboratorij za ekspertne sustave, strojno učenje i obradu slika te Laboratorij za distribuirane sustave i programsko inženjerstvo. Laboratoriji su opremljeni s raznovrsnim uređajima za mjerenja u biomehanici (platforma sila, EMG, inercijalni senzori XSens) i prikupljanje slika (kamkorderi, 3D kamere i brze kamere…), kao i drugim uređajima za prikupljanje signala (Hololens 2, senzorska rukavica, akcelerometri, Kinect). Osim navedenog, laboratoriji su opremljeni i s nekoliko bespilotnih letjelica, mobilnim robotskim platformama (BlueROV2, Leo Rover, Mover6, M5ver 5), kompletima za robotiku (Arduino, NXT Mindstorm, Turtlebot) te više vrsta ugradbenih računala.
Istraživanja u okviru ovog projekta obuhvaćaju razvoj sustava za nadzor iz zraka temeljem analize slika iz zraka kao i razvoj algoritama računalnog vida i umjetne inteligencije koji za cilj imaju robusno praćenje, obilazak i prepoznavanje objekata od interesa s ciljem implementacije u različitim aplikacijama nadzora otvorenih i zatvorenih prostora. Na tu temu je prijavljen jedan bilateralni projekt s Grenoble – INP.
Za potrebe unaprjeđenja medicinskih postupaka (operacija i dijagnosticiranja) istraživat će se mogućnost fuzije različitih vizualnih sadržaja te iscrtavanja i poravnavanja sa stvarnim objektima na zajedničkome prikazu u proširenoj zbilji (I. Zoraja).
Nastavak istraživanja u području precizne poljoprivrede koja se temelje na uvođenu umjetne inteligencije i novih tehnologija (UAV, IoT…). Nabavljena je početna oprema (UAV s multispektralnom i termalnom kamerom) te uspostavljeni kontakti sa stručnjacima iz područja (Sveučilišni odjel za studije mora, Studij mediteranske poljoprivrede Sveučilišta u Splitu, IHU). Čekaju se rezultati evaluacije HRZZ projekta.
Za uspješnu realizaciju zadataka koji se provode ili se planiraju provoditi od posebne su važnosti istraživanja u području obrade digitalnih slika, robotike, strojnog učenja (prepoznavanje i klasifikacija) kao i formiranja sustava temeljenih na znanju. Na temu primjene u robotici je prijavljen jedan bilateralni projekt sa Slovenijom (Univerza v Ljubljani). Posebna pažnja se posvećuje razvoju i implementaciji novih, inteligentnih sustava koji koriste duboke neuronske mreže za detekciju, klasifikaciju i raspoznavanje objekata te donošenje ispravnih odluka u nepoznatim okruženjima. Očekuje se intenziviranje istraživanja vezanog uz primjenu korištenja dronove u prevenciji požara i nadzoru opožarenih područja.