Istraživačka grupa za rad na projektu koristi laboratorije A247 i A325.
U laboratoriju A247 imamo 2 računala za izvođenje proračuna i simulacija. Na računalima koristimo odgovarajuće programske alate.
Laboratorij A325 je u procesu formiranja kao čisto istraživački laboratorij.
-Energetski institut „Hrvoje Požar“, Zagreb
U suradnji sa Energetski institut „Hrvoje Požar“ iz Zagreba imamo objavljeno 5 rada kategorije A, 1 rad kategorije B te 8 radova kategorije D. Rad su plod suradnje na dosadašnjim projektima. Trenutno je jedan zaposlenik instituta na poslijediplomskom doktorskom studiju elektrotehnike i informacijske tehnologije na FESB-u (mentor prof. Sutlović), a jedan je obranio svoj rad (komentor prof. Sutlović).
Uvođenjem tržišnih mehanizama u energetski sektor dovodi do sve većeg međusobnog utjecaja energetskih formi. Svaka energetska forma ima pripadni sustav (elektroenergetski, plinski, toplinski i dr.). Izvori, prijenosne mreže i potrošači čine svaki sustav koji ima pripadnu infrastrukturu. Danas se tokovi snage, odnosno energije, analiziraju samo u pripadnim mrežama nezavisno o stanjima u drugim tipovima energetskih mreža.
U predloženom istraživanju će se analizirati međusobni utjecaj raznih energetskih tokova i raznih energetskih mreža. Istražit će se faktori korelacije pojedinih energetskih sektora u kompleksnom energetskom okruženju. Na temelju kompleksnog sagledavanja energetskih tokova tražit će se jedinstveni model koji bi omogućio analizu kompletnog energetskog sektora. Ovakvi modeli su izuzetno važni u planiranju razvoja pojedinog energetskog sektora, ali isto tako za kompleksno sagledavanje energetskog sektora u cjelini. Evaluacija modela će se analizirati i unaprijediti kroz energetske bilance.
Pored toga, u razdoblju od 5 godina, radit će se na optimizaciji korištenja obnovljivih izvora energije, povećanju energetske učinkovisti te usklađivanje potreba energetskog sustava sa mogućnostima obnovljivih energetskih izvora. Zajedničko modeliranje energetskih tokova i komparativna analiza bit će velika pomoć ka boljoj integraciji energetske tokove iz obnovljivih energetskih izvora.
Svaka energetska forma ima razvijen svoju infrastrukturu, izvore, prijenosnu (i distributivnu) mrežu i skup potrošača. Pri tome se svaki sustav razvija odvojeno. Energetski tokovi također se sagledavaju parcijalno ne vodeći računa o drugim energetskim formama.
Cilj istraživanja je na temelju kompleksnog sagledavanja svih energetskih tokova tražit jedinstveni model koji bi omogućio analizu kompletnog energetskog sektora. Osim podataka o količinama energije treba analizirati podatke o strukturi svih oblika energije. Program rada može se postviti u nekoliko bitnih stavki: