Grupa je uspostavila novi Laboratorij za istraživanje tehnologija pametnih okolina, opremljen opremom financiranom iz HRZZ projekta ELISE: Easy Living in Smart Environments i EU projekta VITA – Virtualna telemedicinska asistencija. Osim njega, grupa koristi i laboratorije: Laboratorij za multimedijske sustave i virtualnu stvarnost, Laboratorij za elektroakustiku, Laboratorij za komunikacijske i informacijske sustave, Laboratorij za IP tehnologije i komunikacijske protokole i Laboratorij za digitalnu televiziju i video. Laboratoriji su opremljeni stolnim i prijenosnim računalima, mikrofonima, audio pojačalima, USB akustičkim sučeljima, aktivnim i pasivnim zvučnicima, naglavnim monitorom za virtualnu stvarnost i senzorskom rukavicom, naočalama za proširenu stvarnost, 3D monitorom, kitom za ispitivanje vodljivosti kože, elektrokardiogram, praćenje pokreta, sustavom za snimanje EEG-a, 3D printerom, Tetramic prostornim mikrofonima, CAVE sustavom virtualne stvarnosti, spektralnim analizatorom, osciloskopima i signal generatorima.
Glavna područja istraživanja uključuju nosiva sučelja, senzore niske potrošnje i prikupljanje energije iz okoline, prepoznavanje govora, računalni vid, prepoznavanje objekata i teksta, proširenu stvarnost, lokalizacijske tehnologije, zvučne kulise i auralizaciju.
Istraživanje u svakom od projektnih područja temeljit će se na istraživanju novih i poboljšanih modela, metoda i algoritama, objavljivanju radova na konferencijama i časopisima i eventualnom podnošenju patentnih prijava.