U ovom periodu istraživat će se sustav za proizvodnju električne energije koji kao izvore električne energije sadrži vjetroagregate sa SEIG-om i s prekidačkim reluktantnim generatorom, fotonaponski (engl. photovoltaic, PV) sustav, baterije i superkondenzatore. Predloženi sustav će se istraživati u otočnom režimu rada kao i s priključkom na električnu distribucijsku mrežu. Istraživanja se mogu podijeliti na sljedeće smjernice:
- Istraživanja u području regulacije asinkronog generatora i prekidačkog reluktantnog generatora. Istraživat će se primjena modelskog prediktivnog upravljanja u sustavu indirektne vektorske regulacije asinkronog generatora. Dio regulacijskog sustava koji se temelji na modelskom prediktivnom upravljanju će uračunati magnetsko zasićenje stroja, gubitke u željezu stroja te dodatne gubitke. Analizirat će se pojedinačna opravdanost uračunavanja spomenutih efekata te njihov utjecaj na korisnost stroja, srednju sklopnu frekvenciju pretvarača te faktor harmonijskog izobličenja faznih struja. Istraživat će se i sustav regulacije napona prekidačkog reluktantnog generatora s uračunatnim međuinduktivnim vezama susjednih namota, gubicima u željezu te remanentnim magnetskim tokom.
- Istraživanja u području PV sustava. Provest će se istraživanja na dvosmjernom izmjenjivaču kvazi Z-tipa napajanim iz PV sustava. Fokus istraživanja će biti u traženju točke maksimalne snage PV sustava pri različitim temperaturama i osunčanostima te u uvjetima djelomične osunčanosti.
- Istraživanja u području modeliranja baterijskog sustava. Izradit će se algoritam za praćenje stanja napunjenosti (engl. state of charge, SOC) baterija tijekom rada sustava te algoritam za procjenu stanja ispravnosti (engl. state of health, SOH) baterija.
- Upravljanje tokovima snage u analiziranom sustavu za proizvodnju električne energije. Na temelju raspoložive snage iz PV sustava i vjetroturbine te na temelju SOC-a i SOH-a baterijskog sustava izradit će se strategije upravljanja tokovima snaga cjelokupnog sustava. Razvit će se novi optimizacijski algoritam vjetroenergetskog sustava koji uključuje dvije različite optimizacije neizrazite logike: jednu za maksimiziranje energije vjetra i drugu za minimiziranje gubitaka SEIG-a. Mjerenje brzine vjetra, momenta vjetroturbine, električne snage SEIG-a i struje PV-a se izbjegava korištenjem istog ulaznog signala (tj. ulazne snage qZSI‑a) za sve optimizacijske algoritme, čime se povećava pouzdanost sustava i smanjuju troškovi implementacije.
- Istraživanja u području izmjenjivača kvazi Z-tipa i Split-Source izmjenjivača. Izradit će se laboratorijska maketa dvosmjernog izmjenjivača kvazi Z-tipa te će se izraditi laboratorijska maketa Split-Source izmjenjivača.