Laboratorij za radio-propagaciju se sastoji od dvije odvojene prostorije (cca. 7 m x 5 m i
3 m x 5 m) smještene na 6. katu zgrade FESB-a. Opremljen je s dva računala, 6-GHz vektorskim mrežnim i spektralnim analizatorom Anritsu, dva 100- i 150-MHz osciloskopa, 10-MHz funkcijskim generatorom, niskonaponskim DC-izvorom, dvije Tesline zavojnice te prototipom georadara te demo FM-CW radarom za detekciju ljudi. Od pasivne opreme u laboratoriju se nalazi više tipova antena za različita frekvencijska područja (fleksibilne i printane antene for RFiD primjene u UHF području, 0.1-18 GHz lijevak antena, 0.5-3 GHz dual discone-type antena, 5-GHz disk antena, itd.).
Laboratorij za numeričke metode uključuje 6 PC računala te radnu stanicu s grafičkom karticom za napredno računanje.
Radna stanica s GPU karticom:
6 prijenosnih računala HP 15-da0011nm:
Istraživački rad će biti usmjeren na razvoj realističnih determinističkih i stohastičkih elektromagnetsko-toplinskih modela ljudske glave, mozga, oka i uha za izloženost poljima niskih i visokih frekvencija, uz bio-medicinske aplikacije vezane za transkranijalnu magnetsku stimulaciju (TMS), transkranijalnu električnu stimulaciju (TES) te električnu stimulaciju živaca (PENS i TENS). Od posebnog interesa bit će analiza izloženosti ljudi zračenju 5G sustava. Model mozga, oka, uha i glave zasniva se na rješavanju Helmholtzove jednadžbe primjenom metode rubnih elemenata, metode konačnih elemenata i hibridnih metoda. Posebna pozornost obratit će se na modeliranje antena za 5G sustave te proračun gustoće apsorbirane snage u kanonskim i realističkim modelima tkiva. Model živca temelji se na teoriji žičanih antena i odgovarajućoj Pocklingtonovoj integralnoj jednadžbi koja se rješava primjenom Galerkin-Bubnovljeve sheme indirektne metode rubnih elemenata (GB-IMRE). Vrednovanje rezultata provest će se usporedbom s drugim relevantnim metodama teorijske dozimetrije. Stohastičko modeliranje temeljit će se na primjeni metoda stohastičke kolokacije i stohastičkim konačnim elementima. Od interesa je i stohastičko-deterministička analiza upadnog polja uslijed zračenja 5G sustava.
Istraživat će se radio-kanali za bežični prijenos snage između helikoidnih antena rezonantnom spregom na srednje udaljenosti, uz primjenu stohastičkih metoda u elektromagnetizmu.
Nadalje, razvit će se matematički model za određivanje frekvencijskog i vremenskog odziva antenskih sustava koji se koriste kod georadara, rješavanjem sustava prostorno-frekvencijskih jednadžbi Pocklingtonovog tipa i prostorno-vremenski ovisnih integralnih jednadžbi Hallenovog tipa. Također, razvit će se formulacija za proračun transmitiranog polja u mediju s gubicima. Razvijat će se metode analize georadarskih sustava koje uključuju višesloj u frekvencijskom i vremenskom području.
Konačno, razvit će se sofisticirane numeričke metode (varijante metode konačnih elemenata i metode rubnih elemenata) za rješavanje diferencijalnih jednadžbi magnetohidrodinamike (Grad-Shafranovljeva jednadžba i difuzijska jednadžba za struju uz druge tipove transportnih jednadžbi) koje se koriste u fuzijskim istraživanjima kod analize tokamaka.
Posebna pozornost će se posvetiti razvoju determinističko-stohastičkih modela za analizu GPR-a i biomedicinskih primjena elektromagnetskih polja, ali za analizu toka neutrona u akceleratorskim sustavima. Provest će se propagacija nesigurnosti u statičkim i dinamičkim simulacijama neutronskih snopova unutar testne ćelije za supervodljivi linearni akcelerator DONES. Također, provest će se i studija elektromagnetskih smetnji i elektromagnetske kompatibilnosti električne i elektroničke opreme u IFMIF-DONES.