U prve dvije godine sveučilišnog prijediplomskog studija izučavaju se temeljna znanja matematike i prirodnih znanosti, kao i kolegiji temeljne elektrotehnike i informatike. Tek na trećoj godini student bira specijalističke kolegije koji su vezani uz određenu granu elektrotehnike i informacijske tehnologije. Odabrani kolegiji se kao smjerovi nastavljaju na diplomskom studiju ako student odluči nastaviti studirati.
Ovaj smjer priprema studenta za istraživanja i primjenu metoda upravljanja i projektiranja različitih sustava. Tu stječe praktična i teorijska znanja vezana za analizu i regulaciju proizvodnih, elektroničkih i automatskih sustava, te uči kako se rješavaju inženjerski problemi.
Elektronički i digitalni sklopovi su u osnovi ovog smjera. Izučavaju se još i elektroničke i računalne mreže, te postupci razvijanja programske podrške. Uz obilje praktičnog rada u laboratoriju, studente se osposobljava za inženjerski rad u informatičkim i elektroničkim tvrtkama.
Elektroenergetika i princip rada takvih sustava čine kolegije ovog smjera. Studenti nauče izrađivati jednostavnije proračune, analize procesa i projektirati glavne elemente energetskih postrojenja. Uz temeljito poznavanje električnih strojeva, završeni studenti mogu raditi u tvrtkama koje se bave proizvodnjom i distribucijom električne energije.
Fokus ovog smjera je način obrade signala i informacija, njihov prijenos te uređaji kojima se pri tome služe. Naučit će kako funkcioniraju različiti mobilni i multimedijalni uređaji i sustavi, te će znati kako primijeniti, nadzirati, održavati i ispitivati sklopove u telekomunikacijskim i informacijskim sustavima.