Preminula prof. dr. sc. Ljiljana Pilić-Rabadan

Dana 29. ožujka 2017. godine, u 87. godini života, preminula je naša dugogodišnja djelatnica, dr. sc. Ljiljana Pilić-Rabadan, redovita profesorica na Fakultetu elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje u Splitu.

Ispraćaj na posljednji počinak bit će u subotu, 01. travnja 2017. godine na groblju Kaštel Lukšić u 14.00 sati.

Prof. dr. sc. Ljiljana Pilić-Rabadan ustrojila je Katedru za mehaniku fluida i vodila nastavu na grupi predmeta Mehanika fluida i hidraulički strojevi na Fakultetu elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje u Splitu pri Zavodu za strojarstvo i brodogradnju, sve do umirovljenja 2000. godine. Tijekom radnog vijeka prenosila je svoje široko znanje na brojne generacije studenata Fakulteta, među kojima je nekoliko sadašnjih nastavnika FESB-a i više uspješnih privrednika. Kao njezini studenti, suradnici i prijatelji ostajemo zahvalni na velikom i trajnom doprinosu Fakultetu elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje.