Svoje aktivnosti grupa ostvaruje radom u dva laboratorija: Laboratorij za mobilnu robotiku i vođenje vidom, te Laboratorij za 3D modeliranje i vizualizaciju. Laboratoriji su opremljeni s raznovrsnim uređajima za mjerenja biosignala (EMG, inercijalni senzori XSens) i prikupljanje slika (standardi kamkorderi, 3D kamere i brze kamere), kao i drugim uređajima za prikupljanje signala (3D skener, Leap Motion, akcelerometri, Kinect). Osim navedenog laboratoriji su opremljeni i s nekoliko bespilotnih letjelica, mobilnim robotskim platformama, kompletima za robotiku (Arduino, NXT Mindstorm, AlphaBot) te više vrsta ugradbenih računala za primjenu u robotici.
Predmet interesa projektne grupe vezan je za različite aspekte funkcionalnosti sustava za bioidentifikaciju (osobe ili aktivnosti) te identifikaciju/vizualizaciju okruženja realiziranih korištenjem različitih vrsta senzora koji uključuju video zapis, ali i senzore kao što su akcelerometri, 3D skeneri, magnetometri, IR senzori i sl. Obzirom na to da se interes grupe dijelom usmjeren prema bioelektričnim podacima dobivenim primjerice, temeljem EEGa, akcelerometara i/ili fonopneumogranma iz kojih se mogu izvući snažne značajke individualnosti, očekuje se da će teoretski okvir osigurati napredne metode strojnog učenja. U periodu koji slijedi očekuje se da će se veća pažnja posvetiti prikupljanju i analizi parametara gibanja dijelova ljudskog tijela s ciljem procjene rehabilitacijskih učinaka.
Određeni skup aktivnosti bit će usmjeren na upravljanje mobilnim robotima/plovilima/letjelicama i to u području primjene u poljoprivredi. Predmet istraživanja vezan je za razvoj AI algoritama upravljanja mobilnim robotom, ali isto tako i na vizualizacijskim tehnikama proširene stvarnosti kojim se olakšava zadatak kada upravljanje nije potpuno autonomno.
Treća grupa aktivnosti obuhvaća različite postupke 3D modeliranja i virtualizacije koji osiguravaju veću dopadljivost i upotrebljivost rješenja osiguranih visokotehnološkim senzorima kao što su 3D laserski skeneri i 3D kamere. Takve aktivnosti sve se više koriste u restauraciji arheoloških nalazišta, dokumentaciji postojećih faza izgradnje/iskopa, dokumentaciji kulturne baštine, opremanju i izgradnji broda i sl.. 3D lasersko skeniranje, iako relativno nova tehnologija mjerenja, nametnulo se kao novi tehnološki standard budući da omogućuje izrazito precizna optička mjerenja i modeliranja složenih objekata i okružja. Svrha istraživačkih aktivnosti je primjena tehnologije 3D laserskog skeniranja na razvoj inovativnih sadržaja sa komercijalnom i znanstvenom namjenom. Konkretno, to bi mogli biti precizni fotorealistični 3D modela i primjene najnovijih saznanja s područja 3D mjerenja, modeliranja i virtualizacije.