Internship Programme of German Business 2025

Bliži li se kraj vašeg studija? Što će uslijediti? Imate li već planove za početak karijere i daljnjeg profesionalnog razvoja ili još uvijek niste sigurni koji put odabrati? Nedostaje li vam posljednji korak koji biste poduzeli između studiranja i službenog zaposlenja u svojem akademskom području, između završnih ispita i projekata, svojeg sveučilišta i cijelog svijeta?

Jeste li spremni napraviti korak koji vam mijenja život da biste otkrili gdje će vas odvesti vaš profesionalni put? Iskoristite svoju zlatnu priliku i otkrijte više o svojoj nadolazećoj karijeri i obavite stručno stažiranje u Njemačkoj.

Tijekom protekle 21 godine, podržali smo više od 1000 studenata i mladih diplomanata na ovom putu. Svi su oni proveli tri do šest mjeseci u nekoj od vodećih njemačkih tvrtki, gdje su dobili priliku proširiti svoja znanja stečena tijekom studija, primijeniti ih u praksi tijekom plaćenog stažiranja i saznati čime bi se doista voljeli baviti u životu.

Sljedeća generacija naših stipendista započet će sa pripravništvom 1. srpnja 2025. godine.

Jeste li spremni biti dio toga? Prijavite se za stipendiju Programa stručne prakse njemačkog gospodarstva i stvorite vlastitu priču o uspjehu kada se vratite kući. Postavite najbolje temelje za svoju buduću karijeru i otključajte svoj pravi profesionalni potencijal.

Tko se može prijaviti?

• Studenti preddiplomskog studija upisani u najmanje u 5. semestar u trenutku prijave
  • Studenti diplomskog studija
  • Doktorandi
  • Mladi diplomanti koji su diplomirali nakon 1. siječnja 2024.
  • Ne stariji od 28 godina
  • Kandidati s vrlo dobrim znanjem engleskog jezika. Njemački jezik nije preduvjet, ali je uvijek plus. (Nisu potrebni nikakvi posebni jezični certifikati. Ako želite obavljati stručnu praksu iz područja arhitekture ili trgovačkog prava, preduvjet je B2 razina njemačkog jezika.)

U kojim područjima nudimo stažiranja?

• Poslovna administracija, ekonomija i trgovačko pravo;
  • Financije;
  • Elektrotehnika;
  • Računarstvo i poslovna informatika;
  • Strojarstvo;
  • Industrijsko inženjerstvo i logistika;
  • Tehnologija, prirodne znanosti i znanosti o okolišu;
  • Građevinarstvo i arhitektura;
  • Novinarstvo;
  • Poljoprivreda.

Kako se prijaviti?

Možete se prijaviti online putem naše web stranice od 1. listopada do 14. studenog 2024.: www.stipendienprogramm.org

Ovdje saznajte više o Programu stručne prakse njemačkog gospodarstva i postupku prijave.

Koje su prednosti sudjelovanja u Programu stručne prakse njemačkog gospodarstva?

Osim financijske potpore, naš Program stručne prakse vodi vas kroz sve organizacijske i administrativne korake prije i za vrijeme vašeg boravka u Njemačkoj.

• Financijska potpora: plaća od tvrtke i mjesečna stipendija u iznosu od 400 EUR od Savezne vlade
  • Priprema za intervju s tvrtkama
  • Pripremni sastanci u vašoj zemlji
  • Organizacija vize i radne dozvole prema Programu
  • Podrška u pronalaženju smještaja u Njemačkoj
  • Pokrivena logistika do Njemačke, vašeg mjesta stažiranja i natrag kući
  • Uvodni tjedan u Berlinu i okolici (organizacija, smještaj, aranžmani putovanja)
  • Mid-term meeting generacije u Njemačkoj (organizacija, smještaj, aranžmani putovanja)

Najvrjednija prednost Programa je vaša integracija u lokalni alumni klub vaše zemlje, kao i aktivnosti u našoj regionalnoj alumni mreži. Naša regionalna alumni mreža nudi vam mogućnost sudjelovanja na konferencijama, radionicama i seminarima diljem regije, koji su posvećeni vašem daljnjem profesionalnom razvoju i cjeloživotnom učenju. Od teambuilding aktivnosti do profesionalnog umrežavanja s poslodavcima u vašoj zemlji – regionalni alumni klub je tu da vam pomogne proširiti znanja i nadograditi vještine koje ste stekli tijekom prakse, kao i doprinijeti u povezivanju regije, boljem međukulturalnom razumijevanju i priljevu mozgova u regiji. Da biste dobili vrhunski pregled aktivnosti regionalne alumni mreže, posjetite blog na našoj web stranici ili naše društvene mreže. Ako mislite da je ovo jednom u životu prilika za vaš razvoj, kliknite “Prijavi se”.

Prilozi: