SEA-EU ponuda za studente: Upis na kolegij “Academic Writing and Presenting in the Digital Space”

Sa Sveučilišta u Splitu obavještavaju sve studente kako su otvorene ponude za novi online kolegij u SEA-EU alijansi. Naziv kolegija je “Academic Writing and Presenting in the Digital Space”, te nosi 2,5 ECTS boda. Predavanja se održavaju srijedom, od 10.15 do 11.45 sati, svakog tjedna od 12. travnja do 5. srpnja 2023. godine.

Kolegij je namijenjen studentima svih razina, od prijediplomske do poslijediplomske. Jezik poučavanja je engleski. Broj sudionika je ograničen, a prijave se vrše putem sljedeće adrese elektroničke pošte: schmidtke@zfs.uni-kiel.de.

Sadržaj kolegija:

• Razumijevanje akademskog teksta i prezentacije: proces čitanja/slušanja, struktura teksta/prezentacije, metode za poboljšavanje razumijevanja;
  • Učinkovita komunikacija u digitalnom prostoru;
  • Digitalni alati i programski paketi: alat za citiranje, alati za uređivanje, alati za video konferencije;
  • Argumentacija: osnove argumentacije, logike i zaključivanja, davanje konstruktivne povratne informacije, moderiranje rasprava.

Očekivani ishodi učenja:

• Steći osnovno razumijevanje o tome kako se strukturiraju akademski tekstovi, prezentacije i komunikacijski dokumenti;
  • Primijeniti različite strategije komunikacije i dizajna za različite vrste publike i okruženja (licem u lice ili putem digitalnih platformi);
  • Propitivanje vlastitih komunikacijskih vještina i konstruktivna povratna informacija za druge.