Četvrta konferencija Physics i Philosophy i predavanje francuskog fizičara i filozofa Jean-Marc Lévy-Leblonda

Konferencija će se održati 6. i 7. srpnja 2015. godine, u Velikoj dvorani u Teslinoj 12, a predavanje francuskog fizičara i filozofa Jean-Marc Lévy-Leblonda, profesora emeritusa Sveučilišta u Nici u četvrtak, 9. srpnja 2015. godine u 19:00 na Filozofskom fakultetu, Poljana kraljice Jelene 1/III (Peristil)

Konferenciju Physics i Philosophy organiziraju Filozofski fakultet u Splitu, Prirodoslovno-matematički fakultet u Splitu, Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje u Splitu, te Institut za filozofiju u Zagrebu. Tema konferencije je: ”Time, Space and Space-Time”.

Francuski fizičar i filozof znanosti Jean-Marc Lévy-Leblond, profesor emeritus Sveučilišta u Nici, održat će predavanje za znanstvenike, nastavnike i studente splitskog sveučilišta kao i za akademsku javnost pod naslovom: The mote and the beam: on the problematic relationship between social and natural sciences.

Poveznice: